Etiket: Festival

Elektronik müzik de baş döndüren isimler İstanbul’da

Yazan :admin/ 251 0
GeceTürk

Elektronik müzik de baş döndüren dünyaca ünlü isimleri Sónar Istanbul’da buluşuyor. 6-7 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek festivalin ilk isimleri açıklandı. Fatboy Slim, Booka Shade, Erol Alkan ve daha fazlası…

GeceTürk

Geçtiğimiz yıl ilk kez Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleşen Sónar Istanbul, iki gün boyunca elektronik müzik sahnesinin birbirinden değerli DJ/prodüktörlerini konuk etmişti. 2018’de 25. yaşını kutlayacak müzik, yaratıcılık ve teknolojinin buluşma noktası Sónar Festivali’nin İstanbul ayağı, 6-7 Nisan tarihlerinde yeniden Zorlu PSM’de gerçekleşecek. Sónar Istanbul’un, birçok önemli sanatçının yer aldığı müzik programının detayları ise belli olmaya başladı.

Fatboy Slim mahlası ile tanınan İngiliz DJ, müzisyen ve yapımcı Norman Quentin Cook, “The Rockafeller Skank”, “Praise You”, “Right Here, Right Now” ve “Weapon of Choice” gibi parçalarla rock ve dans müziğinin unsurlarını bir araya getirerek kendisinden önce gelen tüm DJ’lerden çok daha büyük bir kitleye ulaştı. Grammy ve Brit ödüllerinin sahibi Fatboy Slim, Sónar Istanbul’un özel konuklarından biri olacak.

Elektronik müzik başlığı altında her biri kendi sesleri ile iz bırakmış yetenekli prodüktör ve grupları ağırlayacak Sónar Istanbul’un programındaki diğer isimler ise; elektronik müzik sahnesinin son on yılına derin izler bırakan Alman ikili Booka Shade; geleceğin Brian Eno’su olarak görülen Jon Hopkins; kusursuz DJ’liğin simgesi haline gelen ve aynı zamanda Phantasy Sound plak şirketinin kurucusu olan Erol Alkan; ambient technonun ikonik ismi Gas; sıcak tonlar ve eletro ritimleri buluşturan Roosevelt; enstrümantal hip hop’ın özgün ismi Shigeto; hip-hop ve elektronik müziği bir araya getiren başarılı müzisyen Nosaj Thing; İngiliz elektronik post rock grubu Vessels; deneysel seslerle örülü müzikal kimliği ile fark yaratan Rival Consoles; sinematik temalı müziği ile elektronik müzik sahnesinin heyecan verici ismi Lanark Artefax; Flava D ve Islandman olacak. Sónar Istanbul programından yeni isimler açıklanmaya devam edecek.

Partiye, Can Bonomo ve Sarp Apak birlikte katıldı.

Yazan :admin/ 274 0

Eser Yenenler’in Maslak Uniq’de organize edilen Komedi Festivali kapanış partisine Can Bonomo ve Sarp Apak birlikte katıldı. Bonomo, yeni bir klip çektiklerini söylerken, şiir kitabı yazdığını da belirtti. “Şiir kitabını yazarken kimden ilham alıyorsunuz?” magazincilerin sorusu üzerine genç şarkıcı “Benim ilham perim yok” yanıtını verdi.