Kategori: RÖPORTAJ

Ömer Faruk Tansarıkaya – Teddy Club

Yazan :admin/ 11 0
GeceTürk

Röportaj Yapılan Kişi:

GeceTürk

Ömer Faruk TANSARIKAYA

Röportaj

Ömer Faruk Tansarıkaya – Teddy Club

1. Bu sektöre başlama hikayeniz nedir ?

Benim eğlence sektörü ile hiçbir alakam yoktu ve Futbol oynuyordum ayağım kırıldı. Kırıldıktan sonra Sapphire Club, vardı bir zamanlar ve bir doğum günü partisine gittim ama beni almadılar 🙂 yaş’tan dolayı. Yonca isimli fenomen bir site vardı. O sitenin partisini yaparak başladım bu sektöre. İlk partimi Kadıköy’de Kadife isimli bir mekanda ( 216 kişi gelmişti ), ikinci partimi ise Sapphire Club’te düzenledim. ( 523 kişi katıldı )… Partinin Dj ise Özhan Özal’dı…

İlk başladığım yıllardaki çalışan şefler, müdürler bütün tecrübelerini bizlere aktardılar sağolsunlar. 3 yıl sonra askere gittim. Geldikten sonra bu sektöre 25 yılını vermiş olan Mustafa Yavuz’un asistanlığını yaptım 7 sene, daha sonra Ümit Karan’ın sahibi olduğu Frame Club’e geçtik ve toplamında bu sektöre başlayalı 13 sene oldu.

2. Kulübünüz ne zamandır hizmet veriyor ?

Teddy Club olarak 10 aydır açığız. Necati abi ile yıllardır tanışıyoruz ama burada çalışmama vesile oldu ve ortak olduk. Teşekkür ediyorum bana bu fırsatı verdiği için çünkü tüm bilgi birikimimi uyumlu bir şekilde ortak olarak çalıştığım en keyifli mekan oldu.

3. Mekanınızın tarzı nedir ?

Mekanın tarzı biz ilk olarak house müzik olarak denedik ama baktık olmadı. Hemen 1 hafta içinde değiştirip şuanki konsept’e geçtik. Çünkü kimse mekanın ismine gelmiyor.

4. Kulüb’te olmazsa olamazınız nedir ?

En önemlisi personelimizin temiz ve titiz olmasına dikkat ediyorum. Çünkü hem kendi beden sağlıkları açısından hemde müşteri memnuniyeti açısından dikkat ediyoruz. Yorgun olmamaları, güzel bir hizmet vermeleri birinci bu. İkincisi ise müziğimizin çok iyi olması. Üçüncüsü ise güvenlik, eğlence sektöründe mekan kapıda başlar, kapıda biter. Ve bizim güvenliğimiz tecrübeli profosyonel bir ekibe sahibiz. Olmazsa olmazlarımızdan biride bizim maskotumuz küçük ayıcık ( Ramazan ) … Müzik, eğlence satıyoruz ve en iyi şovu vermeye çalışıyoruz.

5. Mekanın favori ürünü nedir ?

Mekanın değilde, benim favorim şampanya… Hem görsel açıdan, hem ağız tadı açısından bana göre en favori içecek şampanyadır.

6. Mekanın dekoru ve tasarımı kime aittir ?

Mekanın son hali Necati abi ve bana aittir. İçeriyi yeşillendirdik mesela, insanların göz zevkine uyum sağlayacak dekoru sağlamaya çalıştık.

7. Müşteri neden sizi tercih etmeli ?

Misafirlemizle birebir ilgileniyoruz. Gelen tüm konuklarımızın rahatsız olmadan eğlenmesini sağladığımıza inanıyorum.

8. Peki sen nereye eğlenmeye gidersin, Teddy Club dışında ?

İşimizden pek zamanımız kalmıyor, günde 4-5 saat uyuyup tekrar mekanımıza geliyorum. Çoğu mekanlar dostumuz olduğu için hem ziyaret hemde destek olmak için kısa kısa da olsa geziyorum.

9. Personeliniz de en çok neye dikkat edersiniz ?

En önemlisi saygı !!! Şükürler olsun ki bugüne kadar çalışma arkadaşlarımız de tam bir aile oldu ve daha hiç kendi içlerinde dahi bir sürtüşme yada anlaşmazlık yaşadıklarını duymadım. Bu uyum da başarıyı getiriyor.

10. Peki ! Sektörün geleceği için diğer işletmelere tavsiyeniz / öneriniz nelerdir ?

Kimsenin burnunun havaya kalkmasına gerek yok. Dün ne isek bugünde biz aynıyız. Bu sektöre nasıl başladıysak aynı mütevaziliğimiz devam ediyor. Bizim işimiz her ne kadar eğlence olsa da bizler eğlenmeye değil, eğlendirmeye çalışan emekçileriz. Bizim için burası ekmek kapısı. Herkesin de ekmeğine sarılması lazım diye düşünüyorum.

11. Sizce insanlar dışarıya çıktıklarında en çok neye dikkat ederler ?

En çok eğlence ve rahatlıklarına. Özellikle bizim milletimiz. Türk insanımız birde mekanın dolu olmasına dikkat ediyor. Omuz omuza değecek kadar dolu olmasına dikkat ediyor.

12. Bugüne kadar yaşadığınız en ilginç olay nedir ?

Teddy’nin anlamı oyuncak demek, birçok kişi oyuncak ayı demek olduğunu sanıyor ama aslı oyuncak demek. Mekanımızda bir süsümüz var “CADI”… Dükkan’ın tam ortasında 10 aydır duruyor 🙂 Biz zaman zaman İran’lılara özel parti düzenleyenlere veriyoruz mekanı, bu organizasyonu düzenleyen arkadaşlara ilk verdiğimiz de, tavan da duran Cadı’yı kaldırmak istediler. Bende kaldırmayın bence dedim ancak, görüntü alamıyoruz diyerek İranlılar tavsiyemi dinlemeyip çıkarttılar. İlk partiye 1.000 kişi bekliyorlardı, 300 kişi geldi. İkincisinde yine çıkartmak istediler, ben yine çıkartmayın takın onu yerine beni dinleyin dedim ama nafile yine çıkarttılar ve yine 1.000 kişi bekliyorlardı yine 300 kişi geldi. Üçüncü partide baktım çıkartıyorlar, Durun çıkartmayın diyip zorla çıkarttırmadım. 1.000 kişinin üzerinde kişi katıldı partiye 🙂

Bu bir uğur’mu totem mi ?

Benim totemim diyelim !!!

Not: Ömer’cim bu “Cadı”nın küçük minyatürünü bize bulursan ofisimize koyalım 🙂

 

Sevgili Ömer Faruk Tansarıkaya, bize vakit ayırdığınız için teşekkür ediyoruz…

GeceTurk.com / Okday Kaçan

Necati ŞEKERGÜMÜŞ ”Biz Daha Olmadık”

Yazan :admin/ 160 0

Röportaj Yapılan Kişi:

Necati ŞEKERGÜMÜŞ

Röportaj

Necati Şekergümüş – Teddy Club

1. Bu sektöre başlama hikayeniz nedir ?

Başlama hikayem, Ali ağbim, Şazi ağbim ve diğer ağbilerimin sayesinde başladım. Orta okulu bitirip liseye geçiş döneminde abimin sahibi olduğu şimdiki bildiğiniz Albüm Club’te bekçi olarak başladım. Yaklaşık 9-10 sene orada çalıştım. Şimdi o kulubun karşısında büyük bir otopark vardı, hemen yanında ise küçük otoparkında olduğu yerde Zihni Bar vardı. Zihni’de bekçilik yapıyordum. Sonrasında ise Otopark’ta dahi çalıştım, gelen araçları çekiyordum. Anlayacağınız 1995 – 1996 yıllarından başlayarak, bu mesleğin en dibinden geliyoruz diyebiliriz.

2. Kulübünüz ne zamandır hizmet veriyor ?

Teddy Club olarak 10 aydır açığız. Burası fiziki olarak 6,5 yıldır biz işletiyoruz. Sırasıyla ilk olarak Bedroom olarak 4-5 yıl hizmet verdi. Daha sonra Dyna Club olarak 1,5 sene devam etti. Şimdi ise on aydır, Ömer kardeşimle ortak Teddy Club markasını işletiyoruz.

3. Mekanınızın tarzı nedir ?

Gece kulübü burası; Pazar, pazartesi ve çarşamba haftanın 3 günü r&b yapıyoruz. Salı ve perşembe farklı eventler yapıyoruz. Cuma ve cumartesi convention eventlerimiz oluyor. Yani yerli ve yabancı müzikler eşliğinde misafirlerimize eğlence keyfi sunuyoruz.

4. Kulüb’te olmazsa olamazınız nedir ?

Biliyorsunuz mekanımızın maskotu var. Olmazsa olmazımız “O Bücür Ayı” 🙂

5. Mekanın favori ürünü nedir ?

Malum kulüb olduğumuz için en çok alkol tüketiliyor. Birinci sırada ise Vodka..

6. Mekanın dekoru ve tasarımı kime aittir ?

Mekanın genel ve ilk kalıp tasarımı ve dekorasyonu “Mimar Sefa” isimli arkadaşımıza aittir. Ancak daha sonrasında “Teddy Club” olarak ortağım Ömer ile 10 aydır, bazı dokunuşlar ikimize ait.

7. Müşteri neden sizi tercih etmeli ?

Bizim güvenliğimiz. Zaten güvenlik bizim işimiz, kısaca evinde nasıl rahat ve güvendeyse aynısını garanti ediyoruz. Ve tabiki, samimi kendilerini rahat hissedecekleri bir mekan.

8. Personeliniz de en çok neye dikkat edersiniz ?

Herşey’den önce burada tüm mesai arkadaşlarımın misafirlerimize nasıl davrandığıdır. Hitap çok önemli, mekanımıza gelenleri müşteri olarak değil dostlarımız olarak görüyorum. Personelimizinde misafirlerimize aileden biri gibi davranmasını istiyorum.

9. Peki ! Sektörün geleceği için diğer işletmelere tavsiyeniz/öneriniz nelerdir ?

Açık konuşmak gerekirse diğer işletmelere öneri ve tavsiye verecek kadar ego sahibi değilim. Ancak şunu söylemek isterim ben Necati Şekergümüş ve Ortağım Ömer kardeşim bugün böyle bir kulübü işletiyorsak ŞAZİ abimizin desteği tavsiyeleri ve öngörülerini dinleyerek yolumuzda devam ediyoruz. Sizlerin vasıtasıyla böylece Şazi abimi de ne kadar teşekkür etsek azdır.

10. Sizce insanlar dışarıya çıktıklarında en çok neye dikkat ederler ?

Bence insanlar gidip eğlenecekleri mekanın işletme ekibinde bir tanıdığı olmasına dikkat ediyor. Çünkü, kendilerini daha rahat, huzurlu ve güven de hissediyorlar. Eee tabi gecenin sonunda tatsız sürprizlerle karşılaşıp, gecelerini mahvetmek istemez hiç kimse…

11. Bugüne kadar yaşadığınız en ilginç olay nedir ?

İnan o kadar çok eğleniyoruz ki burada her gece, hangisini anlatayım bilemedim.

12. Teddy Club devam edecek mi ve yenilik yada yeni projeler var mı ?

Teddy devam tabiki. Yeni sezonun sonunda ramazan ayında 30 gün kapatıyoruz. O sürede dekorumuz yenileniyor.

Sevgili Necati Şekergümüş bize vakit ayırdığınız için teşekkür ediyoruz…

GeceTurk.com / Okday Kaçan

Filiz GÖRCANER – Meyhane Rumeli

Yazan :admin/ 208 0

Röportaj Yapılan Kişi:

Filiz GÖRCANER

Röportaj

Filiz GÖRCANER – Rumeli Meyhanesi
1.Bu sektöre başlama hikayeniz nedir ?

Aslın da hepimizin hayalidir küçük bir meyhanem olsun eşimi dostumu ağırlamak, ben de böyle başladım bu işe biraz da şansım yaver gitti. Sektörde İstanbul, İzmir ve Alaçatı da çalıştım.

2. Meyhaneniz ne zamandır hizmet veriyor ?

Meyhanemiz Nişantaşı Rumeli caddesinde iki aydır hizmet veriyor.

3.Mekanınızın tarzı nedir ?

Konseptimiz meyhane ve onun kültürün yaşatmak .

4. Mekan da olmazsa olamazınız nedir ?

Misafirlerimiz memnuniyeti, güler yüzlü hizmet ve lezzet olmazsa olmazımız

5. Rumeli Meyhanesinin favori ürünü nedir ?

Mezelerimiz ara sıcaklarımız sakatat çeşitleri ve soslu köftemiz beğeniliyor…

6. Mekanın dekoru ve tasarımı kime aittir ?

Mekanın tasarımı ve dekorasyonu bana ait burayı ev konseptiyle bütünleştirdik evinizde gibi hissedin diye bu tarzı seçtik ..

7. Müşteri neden sizi tercih etmeli ?

Samimi kendilerini rahat hissedecekleri bir mekan.

8. Personeliniz de en çok neye dikkat edersiniz ?

Personelin Güler yüzlü ve saygılı olması benim için önemli.

9. Peki ! Sektörün geleceği için diğer işletmelere tavsiyeniz/öneriniz nelerdir ?

Aslında sektörde en büyük sıkıntı kalifiye eleman bulamamak, her işletme kendi çapında bir şeyler yapmaya çalışıyor ama büyümeye başladıkça lezzet ve hizmette sıkıntı yaşanıyor…

10. Sizce insanlar dışarıya çıktıklarında en çok neye dikkat ederler ?

Sanırım şu ara insanlar dışarı çıkarken en önem verdikler şey ödedikleri ücret karşısında aldıkları hizmet ve yedikleri yemeğin lezzeti…

11. Bugüne kadar yaşadığınız en ilginç olay nedir ?

Bir gün , servis esnasında garsondan servanttan takın getirirmisin dedin ama servantı ( servis dolabı) ne olduğunu bilmediği için epey zorlanmış ,

12. Bu sektörde Turgid başkanı siz olsaydınız ? İcraatlarınız ne yönde olurdu ?

Eğer bir gün bu sektörde bir şey yapmam gerekse kadınların bu sektör de olmasını için teşvik ederdim…

Sevgili Filiz GÖRCANER, bize vakit ayırdığınız için teşekkür ediyoruz….

GeceTurk.com / Okday KAÇAN

Yüksel KARAKIŞ – Yüksel Balık Restuarant

Yazan :admin/ 705 0

Röportaj Yapılan Kişi:

Yüksel KARAKIŞ

Röportaj

Yüksel KARAKIŞ – Yüksel Balık Restuarant

 

1. Bu sektöre başlama hikayeniz nedir ?

Bu sektöre 1980’de başladım. Bulaşık, komilik, garson’luk, şeflik ve restaurant idareciliğinden sonra kendi mekanımı açtım. 20yıldır Yeşilköy’de 2 şubemiz ve yeni açtığımız 3. şubemiz ise Tarabya’da. Müşterilerimiz Yüksel Balık lezzetini boğaz’da da olmasını talep ettiler ondan dolayı Tarabya’yı açtık.  Bunun dışında şarap üretiyoruz, şarap fabrikamız var.

2. Restoranlar’ınız ne zamandır hizmet veriyor ?

Şimdi ilk Yüksel’i 1997 yılında açtık. 2000’de Yüksel-1 ve Yüksel-2 olarak şubeleştik. Tarabya’yı yeni açtık. 20 yıl önce ustam’dan aldığım bayrağın devamıyım. Bu ateş ustamın ateşi olduğu için sönmemiştir. Ben Hasan Usta’nın çırağıyım, bana el verdi…

3. Mekanınızın tarzı nedir ?

Deniz ürünleri…

4. Mekan da olmazsa olmazınız nedir ?

İstakoz, karides salatası ve lakerda olmazsa olmazımdır.

5. Yüksel Balığın favori ürünü nedir ?

Bütün ürünlerimiz favoridir…

6. Restoran’ın dekoru ve tasarımı kime ait ?

Yüksel balık konsepti ve tasarımı bana ait, mimar arkadaşlar’dan tabi destek aldık…

7. Müşteri neden sizi tercih etmeli ?

Müşteri demeyelim misafir demek daha doğru olur. Misafirlerim Yüksel’in tadını iyi biliyor. Yiyen yapandan iyi bilir derler ya, misafirlerim de bizim ürünlerin tadını iyi bildikleri için tercih ederler…

8. Personelinizde en çok neye dikkat edersiniz ? 

Personelim’in herşeyine dikkat ederim.

9. Peki ! Sektörün geleceği için diğer işletmelere tavsiyeniz/öneriniz nelerdir ?

Misafirlerimizi kandırmayalım. Misafirleri ailemizden biri olarak görelim o zaman başarılı oluruz…

10. Sizce insanlar dışarıya çıktıklarında en çok neye dikkat ederler ?

Samimiyet ve dürüstlük…

11. Bugüne kadar yaşadığınız en ilginç olay nedir ?

2013 yılıydı Uğur Dündar, aradı ve nerdesin dedi. Bende o sırada İzmir’de tatildeyim. Şoför’ü gönderiyorum, misafirimsin dedi. Abi 20 yıl’da 3 gün izin alıp geldim zaten, bırak biraz güneşleneyim dedim. Bir saat sonra şoför’ü geldi, beni alıp Uğur bey’in evine götürdü. Ailecek misafiri olduk. Hergün bir restoran’da ağırladı. Beni bir balıkçı barınağına götür dedim. Neyse barınağa giderken kendimiz pişirmek için yolda balıkçıya uğrayıp deniz ürünlerinden almak için durdum. Mercan, tekir, lahos vardı. Balıkçıya bunları bana ver dedim ve balıkçı veremem dedi !! Neden dedim, iki katı para vereyim dediğim halde yok veremem dedi. Bu balıklar İstanbul’da Yüksel Balığa gidecek dedi ve ne ben balıkçıyı tanıyorum nede balıkçı beni tanıyor. Hayatım boyunca yaşadığım en duygusal hatıramdır.

 

12. Bu sektördeki Turgid başkanı siz olsaydınız ! İcraatlarını ne yönde olurdu ?

 

Sigaralı ve sigarasız yerleri Cumhurbaşkanı’na ve Başbakan’a rica da bulunurum. Sigaral’ı ve sigarasız ortamları ayıralım derdim.

 

 

Sevgili Yüksel KARAKIŞ, bize vakit ayırdığınız için teşekkür ediyoruz….

GeceTurk.com / Buse GÜNGÖR

Sarp YAMAN Röportajı – Jungle 8

Yazan :admin/ 1659 0

Röportaj Yapılan Kişi:

Sarp Yaman

Röportaj

Sarp Yaman Röportajı – Jungle 8

1.Mekanınız ne zamandır hizmet veriyor ?

Mekanım 13 Ekim Cuma gününden beri hizmet veriyor. Hatta herkes 13. Cuma dükkan mı açılır dediler. Ben tam tersi o tip olayların kırılmasına ve bereketine inanan biriyim. O yüzden özellikle 13. Cuma açtım. Tabi daha yeni ama çok’ta bereketli bir açılış oldu. İnşallah böyle devam eder.

2.Peki bu sektöre ne zaman başladınız ?

Ben 12 sene Amerika’da yaşadım. Üsküdar Amerikandan mezun oldum. Tarihleri vermiycem yaşım çıkmasın diye ortaya :)) Mezun olduktan sonra Amerikaya gittim. Faul bir şekilde 2010 yılında döner dönmez İzzet Çapa‘yla çalışmaya başladım. Bu işi profesyonel bir şekilde Türkiye de 2010’dan beri yapıyorum. Amerikada’da daha önce okuduğum dönemlerde de çok gezdiğim için gezmek benim ilk kariyerim. Ordaki kulüb’lerin de dikkatini çekerek, benim pr’lık yapmamı, onları promote etmemi isteyerek orada partiler yapıyordum.

Hem geziyorum hem para kazanıyordum.

Tabi bir yandan da reklamcılık okudum. Satış’ı biliyorum insanın kendini satmasını, mekanı satmasını herşeyi biliyorum. Bir de güzel bir gözüm var:) Dekor olsun konsept olsun İzzet Çapa bu yüzden de dahi bir adamdır. Bunu görüp sivriltebilen bir insan ben 2010’da geldiğimde onun yanında çalışan herhangi biri de olabilirdim ama bendeki cevheri görüp sadece bir promoter gibi değil de beni alıp dükkan konseptleri oluşturma inşaatıydı her şeyi içine sokmayı uygun gördü iyiki de gördü yani ne o mutsuz oldu bundan ne de ben mutsuz oldum öyle de devam ediyor.

3.Mekanın tarzı nedir ?

Burası tam bir gece kulüb’ü 12’den sonra açıyoruz 12-4 arası yabancı müzik arada house bazlı housemix’li Türkçe şarkılar Ajdaydı Kenandı. Ajda özellikle Ajda Pekkan zaten benim için yabancı müzik arabesk bile okusa jazz söylermiş gibi müthiş bir kadın olduğu için onları duyabilirsiniz ama burası yabancı müzik çalan keyifli bir tam anlamıyla Londra’da New York’ta Paris’te gittiğiniz gece kulüblerinden biri…

4.İşletmeniz de sizin olmazsa olmazınız nedir ?

İşletmemde olmazsa olmazım benim Sarp Yaman olarak; Heyecanlı bir ekip, bu komisinden garsonuna promoter’ından şefine heyecanlı olması lazım, aç olması lazım bu aç derken hani yani sonuçta güzel bir iş yapılması için benimsemeleri lazım burayı ve dediğim gibi Heyecan Heyecan Heyecan ben gözünde heyecan görmeliyim yüzü düşük heyecansız zorla bir şey yapan insan gitsin başka yerde zorla çalışsın ve ben o konuda katıyımdır. Kimsenin gözünün yaşına da bakmam o heyecanı göremedigim bana onu vermeyen hatır için iş yapan kimseyle çalışmam. Çünkü ben bir işe %100 potansiyelimi koyuyorum bunun karşılığını da görmesini sağlıyorum. Herkes böyle şartlarda çalışıyorsa, heyecanlı insan olucak!

5.Mekanınız da en çok tercih edilen menü, içecek vs nedir ?

Şampanya çok açılıyor mekanda çok değişik şampanya şovlarımızda var. Sadece Las Wegas’ta olan belirli sayıda açılan şampanya yapılıyor. Ben onun bir altı şampanyaya yapmıyorum o şovu Las Vegas’ı burda yaşamak istiyorlarsa, o şovu belirlediğim şampanyanın altında açtıranlara yapamıyorum.. Kokteyl kültürümüz malesef çok fazla Türkiyede yok ama o değişmeye başladı. Ben 1-2 sene içinde çok daha değişeceğine inanıyorum…

6.Sektörünüzün geleceğini nasıl görüyorsunuz ?

Sektörün geleceğini butik işler yapıldığı sürece heyecanlı insanların bir araya gelip o düğün salonu mantığı dev kocaman işlerle hiçbir şey olucağını düşünmüyorum.

Butik işler yapıldığı sürece ve gerçekten insanların gelip, rahat hissedebilecegi, tamam burası bir gece kulübü olabilir ama sanki bir mahalle pub’ı ruhunu yaşatabiliyorsan gelen insana ki her hafta gelir. Burayı geçen hafta açtım ilk gün gelen ertesi güne rezervasyon yaptırdı ve bu hafta ki 2 günede rezervasyon yaptırdı. Ve böyle dediğim bir iki kişi değil birçok kişiden bahsediyorum. Bunu yakalamak lazım dediğim gibi butik işlerde gelecek görecek görüyorum. Bir de Star dj olayı var artık. Star dj derken illa tanınmış olması değil mekanın yıldızı, iyi çalan, iyi müzik ve iyi servis olduğu sürece. Devir sosyal medya devri. Karl Lagerfeld defileleri yaptığında o dev harcamalarla Palette Tokyaya rüzgar değirmenlerini getirmesi niye getiriyor? Channel satmıycak mı ? Onu getirmese küçük bir odada yapsa Channel’in o kıyafetleri satmayacak mı satacak ama ne yapıyor adam her köşede instagram’lık bir şeyler oluyor.  O defile dünyada patlıyor. Bu da çok önemli görsel çok önemli bizim dükkanın her santimetrekaresinde bizzat ilgilendim ve nerde instagram’a ne koyucağını snapchate ne koyucağını şaşıracağınız bir yer oldu…

7.Neden siz ? Müşterileriniz neden sizi tercih ediyor ??

Müşteriler Sarp Yaman’ı neden tercih eder çünkü herkes vip’tir benim mekanlarımda anlatabiliyormuyum ! !!

Herkes vip’tir

Sadece loca’da oturan değil! Ben herkesle ilgilenilmesini hatta locada oturmayanlara daha çok ilgilenilmesini isterim. Belki söylememem lazım 🙂

8.Peki!! Diğer işletmecilere tavsiyeniz nedir ?

Diğer işletmecilere tavsiyem kendi karakterlerine uymayan mutsuz oldukları yerleri işletmesinler. Hem dükkanı batırırlar hemde kendilerini batırırlar anlatabiliyor muyum ?  Benim hiç bir iş yapmadığım dönemler oldu. Bu iş teklifi gelmiyor anlamında değil mutlaka geliyor ama ben mutsuz olucaksam herkes mutsuz olur etrafımda! Bir de şöyle birşey mümkünse o dükkana inşaatsız zamanında girsinler. Yapılan dükkana sonradan girince benimseyemiyorsun inşaatını takibini yapmadığın sürece çok zor benimsemek…

9.Kendi mekanınız dışında, nereye eğlenmeye gidersiniz ?

Ben yeniliğe çok açığımdır ama kendi eğlencelerimde bir balonun içinden çıkmam. Son zamanlarda Nişantaşı’nda açıldığından beri Must‘ı çok seviyorum. Lucca her zaman tabiki orası ölçü değil zaten Bebek Lucca her zaman muhteşem. Etiler Papermoon, Zuma benim sürekli gittiğim yerler gece kulübü olarak yeni butik olarak beni balonumdan çıkaran 5 kere gittiğim Nuar orda çok rahat hissediyorum. Ben normalde balonumdan çıkmam. Cahide yeniden çok şükür yeniden açıldı. Orasının bende yeri ayrı. Ulus 29 açılmasını dört gözle bekliyorum. Fenix’te vazgeçilmezlerim arasında.

Sevgili Sarp YAMAN, bize vakit ayırdığınız için teşekkür ediyoruz….

GeceTurk.com / Özsu TOROS

Deha BİLİMLİER – Dutluk Nişantaşı

Yazan :admin/ 276 0

Röportaj Yapılan Kişi:

Deha BİLİMLİER

Röportaj

Deha BİLİMLİER – Dutluk Nişantaşı

1. Bu sektöre başlama hikâyeniz nedir ?

Evden kaçmak:) Şaka bir yana, yıllar önce İzmir’de  kendi müzik grubumu kurdum. Rock grubumdu. Müziğe öyle başladım. Aslında müziğe ortaokul yıllarımda, müzik öğretmenimin beni keşfetmesiyle başladım. Sonra düğünler de şarkı söyledim. Daha sonra da İzmir’de barlar şarkı söyledim. Hikayem öyle başladı.

2. Mekanınız ne zamandır hizmet veriyor ?

Burası 3. senemiz oldu.

3.Mekanınızın tarzı nedir ?

Tarzı Türkç-Pop müziği yapıyoruz.

 

4.Mekanda olmazsa olmazınız nedir ?

Tabikide her zaman olduğu gibi olmazsa olmazım ilk sırada  Kalitedir. İkinci olarakta arkadaşlarım.

5.Mekanınızın favori içeceği nedir ?

Genelde şampanya patlatılıyor. Uzun yıllardan beri burada Moet şampanya tercih ediliyor.

6.Mekanın dekoru ve tasarımı kime aittir ?

Eşime aittir. Herşeyi eşim yaptı.

7. Müşteri neden sizi tercih etmeli ?

Çünkü; iyi müzik yapıyoruz. Bence en önemlisi de sıcak ve samimiyiz.

8.Personeliniz de en çok neye dikkat ederseniz ?

İnsanlarla çok samimi olmamasını isteriz. Gelen müşterilerle ölçülü olarak, işlerini yapmalarını istiyoruz. En büyük isteğimiz bu.

9. Sektörün geleceğini için diğer işletmecilere tavsiyeniz nelerdir ?

Kaliteli müşteri aldığı sürece, hizmeti düzgün bir şekilde yaptığı sürece ve en önemlisi hesaplarda oynama yapmadıkları sürece sektörün geleceği de sıkıntıya düşmez.

10. Sizce insanlar dışarı çıktıklarında en çok neye dikkat ederler ?

Bence bütçeye dikkat ederler. Yani paraya dikkat ederler. Tabiki de daha sonrasında kaliteye önem verirler.

11. Bugüne kadar yaşadığınız en ilginç olay nedir ?

Elektrik kesintisi 🙂

12. Bu sektörde ki TURGİD başkanı siz olsaydınız icaatlarınız ne yönde olurdu ?

Bol bol reklam yapardım. İstanbul’da ki bilboardlar da bol bol reklam yapardım. Sosyal medyada da  güclenirdim.

Sevgili Deha BİLİMLİER, bize vakit ayırdığınız için teşekkür ediyoruz….

GeceTurk.com / Özsu TOROS

Nihat YÜCETÜRK – Sade Meyhane

Yazan :admin/ 1186 0

Röportaj Yapılan Kişi:

Nihat YÜCETÜRK

Röportaj

Nihat Yücetürk – Sade Meyhane

1.Mekanınız Ne Zamandır Hizmet Veriyor? 

Sade Meyhane olarak 2016 şubat ayından itibaren hizmet vermektedir.

2.Peki Bu Sektörde Ne Zaman Başladınız?

2000 yılından itibaren diyebilirim.Ünlü bir markanın kurucu ortakarından olarak bu sektöre giriş yaptım.

3.Mekanınızın Tarzı Nedir?

Adından da anlaşıldığı gibi sade bir meyhane konseptindeyiz. Ismi bilerek Sade Meyhane koyduk, fakat genelde stresli olan toplumumuza, fasıl ve oryantal şovlardan sonra çılgın bir eğlence sunuyoruz.

4.İşletmenizde sizin olmazsa olmazınız nedir?

Kesinlikle inanmadığımız ve beğenmediğimiz hiçbir ürünü müşterilerimize sunmuyoruz. Bir meyhanenin olmazsa olmazlarının dışında sürekli yenilik amaçlıyoruz. misafirlerimizim beklentileriyle alakalı tavsiyelerini alıyoruz. Cevap yüzdesine göre salı günleri düzenlediğimiz toplantılarımızda karar alıp sektörümüze doğru olanları naçizane uygulamaya çalışıyoruz.

5.Mekanınızda en çok tercih edilen menü,içecek vs. nedir?

Hafta içi şirket çalışanları ve büyük gruplar genelde fix menü aliyorlar.İsteyen müşterilerimiz alacart menü seçeneğini de almaktadır. hafta sonu da aynı şekilde olmaktadır.İnsanlar ne ödeyeceğini bilmek ister.bu bizim de işimizi kolaylaştırır, çünkü biz gece sonu hesapta sürpriz yapan işletmelerden değiliz.En çok tercih edilen ürünlerimizden en öne çıkan fajita güvecinde ki tereyağlı bize özel kokoreçtir.

6.Sektörünüzün geleceğini nasıl görüyorsunuz?

İstatisliklere göre yanıt verecek olursak …Nüfus artışı,istihdam oranı ve yeni mekanların açılması ile paralel ilerlemektedir. Eğlence sektörü lüks bir ihtiyaçtır. Bu olgular doğrultusunda sektörün geleceği de ülkemizin ekonomik büyümesine göre değişiklik göstermektedir.

7.Neden Siz ? Müşterileriniz neden sizi tercih ediyor ?

Yıllarca kendime şu soruyu sorduğum için Burası benim olmasa neden buraya gelirim ?.Sorduğum bu sorunun cevabı kaliteli hizmet oldu.Diğer mekanlardan farklı olmayı veya olağan üstü tavırlar sergilemeyi istemedim.Misafirlerimize,rahat edebileceği ,eğlenebileceği,dürüst ve samimi ortamlar kurmak ve bu ortamda gerçek bir meyhane hizmeti vermek de misafirlerimiz tarafından tercih sebebi oldu.

8.Peki diğer işletmecilere tavsiyeleriniz nedir ?

Ülkemiz ve sektörümüz çok zor günlerden geçiyor.Temennimiz 5-6 yıl önceki gibi keyifli olmasıdır.Bu da çok çalışmakla ve işlerimizin başında olmamızla gerçekleşecektir.

9.Kendi mekanınız dışında nereye eğlenmeye gidersiniz ?

Yaklaşık 20 yıllık yorgunluğum olduğu için vaktimi iş dışında daha çok arkadaşlarım ve ailemle geçirmekteyim. Tatillerde yurt dışını tercih etmekteyim. Günlük hayatımda ise ailem ve dostlarımla sakin,sohbet edebileceğimiz mekankarı tercih etmekteyim.

Sevgili Nihat YÜCETÜRK, bize vakit ayırdığınız için teşekkür ediyoruz….

GeceTurk.com / 

Şahin Çetin – Cafe De Blush

Yazan :admin/ 367 0

Röportaj Yapılan Kişi:

Şahin Çetin

Röportaj

Şahin Çetin – Cafe De Blush

 

Mekanınız ne zamandır tarafınızdan hizmet veriyor.

-Cafe De Blush 2 yıldır bende…

Bu sektöre ne zaman ve nasıl başladınız ?

-Hayalimdi bu denli bir işletmeye sahip olmak ve bunu başardım…

İşletmede olmazsa olmazınız nedir ?

-Hizmet…. Gelen her müşteri aldığı hizmetten memnun kalarak gitmeli…

En çok tercih edilen yemeğiniz ve içeçeginiz nedir ?

-Meyva kokteyllerimiz ve birde pizzalarımız müşterilerimizce çok beğeniliyor…

Sektörün geleceğini nasıl değerlendiriyorsunuz öngörünüz nedir ?

-Tabiki şimdi eğlence sektörü ve gece hayatı olumlu yönde ilerlemiyor ama zaman herşeyin ilacı tabi düzeleceğinden umutluyuz…

Diger işletmecilere tavsiyeniz nedir?

-Güler yüzlü ve özverili takım arkadaşlarını sahip olmak onları daha başarılı kılacaktır…

Kendi mekanınız dışında nereye gidersiniz ?

-Sürekli mekanda olduğumuz için işten arta kalan zamanlarda ailemle onlar nereye isterse oraya gidiyoruz belirli bir yerimiz yok…

Personelinizde en çok neye dikkat edersiniz ?

-Güleryüz kılık kıyafet ve müşteri diyalogları…
Bize vakit ayırdığınız için teşekkür eder Gece’nizin bizli olmasını dilerım.

 

GeceTurk.com / Selen Aydın

Çiğdem SONKURT – Madame Feronia Meyhanesi

Yazan :admin/ 408 0

Röportaj Yapılan Kişi:

Çiğdem SONKURT

Röportaj

Çiğdem Sonkurt Madame Feronia Meyhanesi

1. Bu sektöre başlama hikayeniz nedir ?

Başlayalı çok yeni oldu. Benim çocukluk hayalimdi. Aslında ben Sanat Yönetmeniyim. Hep böyle bir meyhane sahibi olmak istiyordum.Daha yeniyiz, açalı 1 sene oldu olmadı. Şefliğini ben yapıyorum. Bütün yemeklerini de ben yapıyorum.Garsonluğuda Bülent (eşim) yapıyor. Aile işletmecisiyiz.

2. Mekanınız ne zamandır hizmet veriyor ?

18 Şubat 2017’den beri hizmet veriyoruz.

3. Mekanınızın tarzı nedir ?

Modern Meyhaneyiz.

4. Madame Feronia Meyhanesi’nde olmazsa olmazınız nedir ?

Mekanda olmazsa olmazımız tabikide “BİZ” 🙂

5. Madame Ferroni Meyhanesinin favori mezesi yada ürünü nedir ?

Bir çok ürünümüz var. Ama 3 sipesiyalimiz var. Bunlar; girit ezme, bezirgâni ve nurâniye.

6. Mekanın dekoru ve tasarımı kime aittir ?

Mekanımızın dekoru Bülent ve bana ait.

7. Müşteri neden sizi tercih etmeli ?

Rakı’nın yanında lezzetli yemek yemek isiyorlarsa ve rahat bir yerde yemek yiyip, hoş sohbet edip, güzel bir gece geçirmek istiyorlarsa bizi tercih etmeliler.

8. Personeliniz de en çok neye dikkat edersiniz ?

Hızlı ve temiz olmasına dikkat ederim.

9. Peki ! Sektörün geleceği için diğer işletmelere tavsiyeniz/öneriniz nelerdir ?

İşlerinin başında dursunlar.

10. Sizce insanlar dışarıya çıktıklarında en çok neye dikkat ederler ?

Rahat eğlenebilmeye dikkat ederler. Aynı zamanda temizliğe ve eğlenmeye dikkat ederler. Güzel hizmet veren yerlere önem verirler.Müşterilerin kendi kendilerine servis yapabildiği bi yer o yüzden en ilginç olay bu. Müşterilerimiz kendi evinin salonunda gibi rahat hissedebiliyorlar.

11. Bugüne kadar yaşadığınız en ilginç olay nedir ?

Tüp bitmişti. Büyük bir semaverimiz var onun yanında küçük kahve için bir ocağımız var. Tüp gelene kadar onda ciğer kızartmıştım.

12. Bu sektördeki Turgid başkanı siz olsaydınız ? İcraatlarınız ne yönde olurdu ?

Bedava reklam yapardım:)

 

Sevgili Çiğdem SONKURT, bize vakit ayırdığınız için teşekkür ediyoruz….

GeceTurk.com / Özsu TOROS

Egemen YAMANTÜRK – Küçük Kulüp Meyhane

Yazan :admin/ 380 0

Röportaj Yapılan Kişi:

Egemen YAMANTÜRK

Röportaj

Egemen YAMANTÜRK – Küçük Kulüp Meyhane

1.Mekanınız ne zamandır hizmet veriyor ?

Geçen sene Ekim ayında açtık. Tam 1 seneyi doldurduk…

2.Peki bu sektöre ne zaman başladınız ?

Aynen burayla başladık. Daha önce böyle bir iş tecrübemiz yok bizim. Ben iç mimardım Egemen de inşaat işiyle uğraşıyordu. Biz seviyoruz böyle bir yerde olmayı o yüzden böyle bir yer açalım kendimize nasıl olur denedik fena da gitmedi.Ama severek yapıyoruz. Şuana da kadar güzel de gidiyor…

3.Mekanın tarzı nedir ?

Mekanımızın tarzı şimdi çok moda oldu. Yeni modern meyhane biz eski tarz meyhaneyiz gördüğünüz gibi biz de hersey sadedir. İyi yemek vermeye çalışıp, sakin keyifli bir ortam yaratmaya çalışıyoruz.

4.İşletmeniz de sizin olmazsa olmazınız nedir ?

Olmaz olmaz hiç bir müşterinin yemekten memnun kalmadı diyerek gitmelerini istemiyoruz, en önemlisi o bizim için. Çok büyük oranda da bunu sağladık bu 1 senede de. Tabiki hala eksikliklerimiz var. Personelimiz çok genç, onlarda kendilerini geliştiriyorlar. Ama lezzet bizim için olmazsa olmaz işin açıkçası.

5.Küçük Kulüp Meyhane de en çok tercih edilen menü, içecek vs nedir ?

Meze olarak en çok bizde Girit ezme, deniz börülcesi, levrek marin tercih ediyorlar. Ara sıcaklar da yaprak ciğer, ahtapot ızgaramız çok tutuluyor. Yemekte de tereyağı antrikot diyebilirim.

6.Sektörünüzün geleceğini nasıl görüyorsunuz ?

Şuanda Türkiye’de herhangi bir sektörün geleceğini görmek pek mümkün değil işin açıkçası. Biz çevredeki bu işi yapan dostlarımız da var bizden başka onlarla da konuşuyoruz. Özellikle yaz dönemi çok sıkıntılı geçirdik. Sadece İstanbul için de söylemiyorum ben Alaçatı da işletme yapan tanıdıklarımız var. Normalden çok daha kötü sezon geçti.
İnşallah daha iyi olur bekliyoruz.

7.Neden siz ? Müşterileriniz neden sizi tercih ediyor ??

Biz burda klasik birşey yapmak istiyoruz. Biz aslen Ankaralıyız ikimizde. Ankara’dan geldik İstanbul’a o 7-8 sene oldu ben geçen sene geldim . Buraya gelen insanların da bir şekilde çoğu Ankaralı. Bizi tanıyıp gelenlerden var bizi tanımadan gelende çok Ankaralı var kan çekiyor herhalde. Biz samimi bir ortam yaratmaya çalışıyoruz. Biz her zaman burdayız bizim başka bir işimiz yok şuanda ikimizinde. Benim Ankara da aile işlerim var devam ediyor ama tamamen odaklandığım şey burası onun da öyle.Biz burda herşeyiyle ilgilenmeye çalışıyoruz. Düzgün bir yemek vermeye çalışıyoruz. Biz burda çok büyük eğlenceler vaat edemeyiz ama biz burda keyifli, sakin,meyhane,güzel sohbet vaat edebiliyoruz.

8.Peki!! Diğer işletmecilere tavsiyeniz nedir ?

Yatırım yapacakları bölgeyi çok iyi seçsinler biz burada onun sıkıntısını çektik. Hastaneye yakın olmanın dezavantajlarını yaşadık özellikle yaz sezonunda. Lokasyon çok önemli bu işte.

9.Kendi mekanınız dışında, nereye eğlenmeye gidersiniz ?

Biz yine meyhaneye gidiyoruz.Bizim eğlence anlayışımız meyhane. 70’lik Meyhane, Leyla Meyhane onlar da zaten tandıklarımızın, sevdiğimiz abilerimizin.Daha da eğlenceli bir şey olduğunda Akbaba. Yine meyhane ama canlı müzik var orada. Buradan çıkıp başka bir meyhaneye gidiyoruz.

Sevgili Egemen YAMANTÜRK, bize vakit ayırdığınız için teşekkür ediyoruz….

GeceTurk.com / Özsu TOROS