Magazin

29

Mar
2018

Ersan Yılmaz: Sanat’ın Yarışması Olmaz…

Yazan :admin/ 956 0

1997’den beri müzik piyasasında yer alan Türk Sanat Müziğinin başarılı ismi Ersan Yılmaz‘la gece hayatından özel yaşamına sanat dünyasına bakış açısına kadar güzel bir söyleşi yaptık. Üç Üniversiteden mezun olan sanatçının müzik kariyeri oldukça etkili birbirinden değerli sanatçı hocalardan (Ahmet Özhan), (Müşvik Kenter) gibi ustalardan konservatuar eğitimi alan Yılmaz bugüne kadar üç albüme imza attı.

GeceTürk

Konservatuar Bitince İlk İşiniz Ne Oldu:

İlk Albümüm Zaten 1997’de çıkmıştı henüz 17 yaşındaydım Zeki  Müren ölünce okadar üzüldümki onun eserlerinden oluşan ozamanlar cd yok (kaset) yapmıştım ve büyük ses getirdi bi anda meşhur oldum ve inanın o dönem yolda yürüyemiyordum.

Sonra Ne Oldu Peki Şöhret Kısamı sürdü:

Yapmış olduğum albümde menejerim tarafınndan (Mehmet Doğdu) kandırıldım genciz tabi cahillik dönemi bir şarkımız çalıntı çıktı ve 8 yıl sanattan men cezası aldım. Tabi okadar ara verince unutlmakta kaçınılmaz oldu.

Sahne hayatınızdan Bahsedelim Birazda Yıllardır Tek Mekandanla Çalışıyorsunuz Nasıl Gidiyor:

Yakında 10. yılımızı kutlıycaz:) Beylikdüzü ‘Maya Restorant’, ilk zamanlarda yüzü geçmiycek kadar insan izlemeye gelirken şimdi ise İstanbul’un her bir köşesinden dinleyicimiz var iki gün sahne yapıyorum ve boş geçen gecemiz yok gelen yine geliyor onlar benden bende onlardan çok memnunuz öyleki bazı sevenlerimle aile gibi olduk evlerine misafirliğe bile gidiyorum.

Gelelim asıl sormak istediğim sorulardan birtanesine ses yarışmalarına neden karşısınız ki Bülent Ersoy Size Veliahtım Demişti yıllar önce ve şu anda Pop star 2018’de Jüri Üyesi?

Türkiyenin en büyük isimlerinin birinden böyle güzel sözler duymak gurur verici.sanat hayatım yirmi yılı buldu.ve müzikle ilgili alınacak bilgilerin çoğunu bu zaman diliminde aldım.asla oldum diyemem ama ben bunca yıllık eğitimimi üç dört kişinin karşısına çıkıp insanları at yarışı misali yarıştırmaları bana hiçbir zaman doğru gelmedi.Bülent ersoy ve diğer büyük üstadların bu tarz reyting amaçlı programlarda olmasıda benim tasvip ettiğim bir durum değil.Meşhur olmak için asla sanatımı satamam,ben iyiysem ve iyi çalışırsam halkın sevgisini kazanırsam bu bana yeter.Bunu söylememde de etkili olan şey insanların devamlı bana neden ses yarışmalarına katılmıyorsun demeleriydi.onlarada aynı cevabı verdim ve onlarda beni haklı buldular.ses yarışmasındanda şöhret olan isim pek görmedim anacak parmakla sayabilirsiniz.belki biraz tanıyanları oluyodur hepsi bu..:)

Radyo Tv Mezunusunuz Bu Sektörde bir çalışmanız varmı ?

Bir çok video klipte yönetmen ve görüntü yönetmeni olarak çalışmalarım oldu ve oluyor.halende  devam ediyoruz.

Evet Yeni Çalışmalar Ne Peki Ufukta Bi Albüm Varmı?

Artık müzik dünyasında sanatsal albüm yapılmıyor. Piyasa şarkıları denen nakaratı çabuk ezberlenen tabiri caizse tekerleme türü çalışmalar var ben bunuda tasvip etmiyorum. Dördüncü albümün çalışmaları başladı ve yıl sonuna kadar yetiştirmeyi planlıyorum.

Akbaş Müzikle 2013’ten beri birlikte çalışıyoruz ve son albümde yine bu etiket altında çıkıcak.

Son Olarak Aile Hayatınızı Sorayım Yakında Bir Düğün Var Bildiğimiz Kadarıyla:

Evet 18 Nisan’da kardeş ülke Azerbaycan’da 10 Mayıs’tada Türkiye’de düğünümüz var. Bir yıldır birlikteyiz eşimle, ve kendisi bir azeri türkü Allah nasip ederse mutlu bir beraberliğe adım atıcaz.

Gecetürk Ailesi adına teşekkür ederiz bu keyifli röportaj için ve şimdiden mutluluklar diliyoruz.

Bu arada dip not sanatçımız yakından Cüneyt Arkın’ın Gençliğini baya anımsatıyor.

Karşılığındaki sözüde sohbetimizi tamamlarken bizi güldürüyor Ersan Yılmaz’ın Nuri Alço’ya benzemekten iyidir:)

Geceturk/Ezgi Özen

 

Yorum yap Kazan!

Please enter comment.
Please enter your name.
Lütfen E-postanızı girin.
Please enter a valid email address.