Gece Türk
Below header

Ceylan Ertem ”Bir Kadınla Aşk Yaşamayı Çok İsterim”

Above single post content

Şarkıcı Ceylan Ertem, çok konuşulacak bir açıklamaya imza attı. Ceylan Ertem, geçen yıl çıkardığı ‘Yine de Amin’ albümündeki ‘Nilüfer’ isimli şarkısını hayalinde oluşturduğu bir kadına yazdığını söyledi. Kadınları aşağılayan şarkılardan insanların çok sıkıldığını belirten Ceylan Ertem, “Bir kadınla aşk yaşamayı çok isterim” dedi.

“AKADINLARI AŞĞILAYAN ŞARKILARDAN ÇOK SIKILDIK”

Geçtiğimiz Çarşamba İstanbul Kadıköy’de bulunan eğlencemekânı Mecra’da sevenleriyle ‘Misafir Odası’ isimli söyleşi etkinliğinde buluş Ceylan Ertem, ilginç açıklamalarda bulundu. Ceylan Ertem, söyleşide alternatif müzik yapan kadın sanatçıların şarkı sözlerinin ‘ince şeyleri anlamaya yönelik’ olduğuna yönelik bir yoruma, “Hepimiz var olan kabadayı erkek dilinden, ya da erkek şarkı sözü yazarlarının ‘Deli Kadın’ gibi istemeden de olsa kadınları aşağılayan şarkılarından çok sıkıldık” dedi.


Sanatçı, “Şarkıların hep kadının erkeğe yazdığı şarkılar mı? Kadının kadına duyguları da var mı?” sorusuna 2017’de söylediği ‘Nilüfer’ şarkısını örnek göstererek şöyle cevap verdi: “Hayalimde bir kadın canlandırdım. O kadına aşık olduğumu düşünerek o şarkıyı yazdım.”

“BİR KADINLA AŞK YAŞAMAYI ÇOK İSTİYORUM AMA ERKEKLERDEN VAZGEÇMEDİM”

Ertem, aşk şarkısı yazarken düşünmenin yeterli olup olmadığına yönelik soruya da, “Hepimizin içinde kadınları arzulayan bir yan var. Bunu kimse inkâr etmesin. Ben kadınları da erkekleri de çok seviyorum. İnşallah, Allah’ım, senden tek bir isteğim var: Bir kadınla aşk yaşamak. Ama şu an erkekleri hâlâ çok seviyorum. Erkeklerden vazgeçemedim ama…” diyerek cevap verdi.

(sondakika)

Below single post content

Yorum Ekle

Above footer